12.06.2019
Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması (TORSEB) Etkinlikleri Orman Genel Müdürlüğü Tesislerinde Başladı.

12-16 Haziran 2019 tarihinde Orman Genel Müdürlüğü Söğütözü yerleşkesinde gerçekleştirilecek Ormancılık Sektörü (TORSEB) buluşmasına Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcıları, Milletvekilleri, Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Bakanlığımıza bağlı kuruluşların Genel Müdürleri, Bürokratlar, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, Ormancılık Sektörünün temsilcileri, kurum personelimiz ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Orman Genel Müdürümüz konuşmasında; "Bu yıl Genel Müdürlüğümüzün kuruluşunun 180. Yılı Bizlerde bu anlamlı seneyi Orman Teşkilatına yakışan çeşitli etkinliklerle değerlendiriyoruz. TORSEB te bu etkinliklerden biri. Bu etkinliklerle vatandaşlarımızın orman sevgisi ve bilincini en üst seviyelere taşımaya gayret ediyoruz."dedi.

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli konuşmasında; "Orman Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması’nda, sektörümüzün değerli temsilcileriyle bir aradayız. Ormanlarımız ve ormancılık sektörümüzün geliştirilmesi için ortak akılla çalışıyoruz. Ormancılık sektörümüzle gerçekleştirdiğimiz bu buluşmayı; Sektörün ekonomik ve sosyal kapasitesinin arttırılması Ticari bir ivmeyle dinamizm kazanması taleplerin alınması, sorunların tespit edilmesi ve birlikte çözümler üretilmesi için değerli buluyoruz."dedi.

13.06.2019 tarihinde Enstitü Stantımızı Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nde görev yapan ve Gıda ve Tarım Müsteşarlığı ile Ekonomi ve Ticaret Bölümü Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Dr. Peter Bohlen de ziyaret etmiştir.

14.06.2019 tarihinde Enstitü stantımızı Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Akif Özkaldı ile Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey ; Orman Genel Müdür Yardımcılarımız; Orman Bölge Müdürlerimiz ile bakanlık ve genel müdürlüklerimizde görev yapan daire başkanlarımız da ziyaretleriyle onurlandırmışlardır. Halkımızdan da küçük ve büyük herkesin stantımıza yoğun katılım göstermesi bizleri oldukça memnun etmiştir.

TORSEB etkinlikleri 12-16 Haziran 2019 tarihleri arasında OGM Söğütözü yerleşkesinde gerçekleşecektir. Etkinlik 16 Haziran Pazar günü 19.00 da gerçekleştirilecek Murat Kekilli konseri ile son bulacaktır. 

Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğümüz de bu etkinliklere gerçekleştirilen ve devam eden çalışmaların tanıtımını yapmak üzere katılım sağlamıştır.

1)    BOLU YÖRESİNDE BULUNAN TÜRK FINDIĞI (Corylus colurna L. ) AĞACININ ODUN VE KABUKLARININ KİMYASAL BİLEŞİMLERİNİN BELİRLENMESİ VE ÇEŞİTLİ EKSTRAKSİYON METOTLARI İLE KABUKLARINDAN ELDE EDİLEN TANENİN ORMAN ENDÜSTRİSİNDE DEĞERLENDİRİLME OLANAKLARI         

BROSUR

POSTER

 

2)    BOLU YÖRESİNDE BULUNAN YABANİ KİRAZ (Cerasus avium  L. Moench. ) ODUN VE KABUKLARININ KİMYASAL KARAKTERİZASYONU İLE KABUKLARINDAN TANEN ELDESİ VE TANENİN ORMAN ENDÜSTRİSİNDE DEĞERLENDİRİLME OLANAKLARI

BROSUR

POSTER

 

3) KESTANE KANSERİ (Cryphonectria parasitica)’ NE HİPOVİRÜLENT İZOLAT KULLANARAK YAPILAN   BİYOLOJİK  MÜCADELE UYGULAMALARI

BROSUR

POSTER

                           

4)    DEĞERLİ ORMAN AĞACI TÜRLERİMİZDEN TÜRK FINDIĞI (Corylus colurna L)

BROSUR

1

2

POSTER

1

2

                     

5)    SEBEN FOSİL ARAŞTIRMA ORMANI (HOÇAŞ)  POSTER

6)    SARIÇAM VE GÖKNARIN ÜRETİM İŞLERİNDE BİRİM ZAMAN ANALİZİ  

BROSUR

POSTER

 

7)  BOLU ALADAĞ YÖRESİ ÇAM ORMANLARINDA ETKİN ZARAR YAPAN KABUK BÖCEKLERİ İLE PREDATÖRLERİN POPÜLASYON ETKİLEŞİMLERİ

BROSUR

POSTER​


Yazdır